Kutsu vuosikokoukseen

9.2.2022

Kutsu vuosikokoukseen 26.3.2022  

 

Suomen Kipu ry:n vuosikokous pidetään lauantaina 26.3.2022 klo 13:00 alkaen yhdistyksen toimistolla osoitteessa Sepontie 3 th 4, 02130 Espoo sekä Teamsissa. Suosittelemme kokoukseen osallistumista etäyhteyksin Teamsissa. Toimistolla kokoukseen osallistuminen edellyttää ennakkoilmoittautumista. Koronaepidemian vuoksi paikalle saapumista on rajoitettu. Yhdistys noudattaa viranomaisten ohjeita ja määräyksiä kokoontumisrajoituksista.  Lisätietoja ja ennakkoilmoittautumiset Kaisa Hirnille (kaisa.hirn@suomenkipu.fi / p. 045 355 2825). 

 

Vuosikokouksessa käsitellään sääntömääräiset vuosikokousasiat. Muina asioina hallitus tuo vuosikokouksen käsittelyyn seuraavat asiat: 

- hyväksytään alustava toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2022 

- hyväksytään strategia vuosille 2022-2024 

 

Sääntöjen mukaan 15 vuotta täyttäneellä varsinaisella jäsenellä, perhejäsenillä ja  kunniajäsenellä on äänioikeus ja vaalikelpoisuus yhdistyksen kokouksessa, mikäli hänellä  ei ole maksamattomia tai erääntyneitä jäsenmaksuja yhdistykselle. Jäsenyys tarkistetaan  ennen kokousta. 

 Suomen Kipu ry:n säännöt ovat luettavissa osoitteessa Yhdistyksen säännöt | Suomen Kipu ry.
 
Etäyhteyksien välityksellä osallistuvien ilmoittautumiset kokoukseen toimisto@suomenkipu.fi 21.3.2022 mennessä.  

 Kokousmateriaalit sekä osallistumislinkki toimitetaan kaikille osallistujille sähköisesti. 

 Lisätietoja antaa toiminnanjohtaja Kaisa Hirn kaisa.hirn@suomenkipu.fi / p. 045 355 2825. 

 

Haluatko päästä mukaan vaikuttamaan vuosikokoukseen? Liity jäseneksi!

Kuva näppäimistöstä, lehtiöstä ja kahvikupista.