Suomen Kipu ry täyttää 30 vuotta

25.1.2022

Juhlavuosi vai Juhlan vuosi?

Suomen Kipu ry täyttää tänä vuonna 30 vuotta! Saamme olla ylpeitä yhdistyksestämme ja sen tekemästä arvokkaasta työstä.

Kipukroonikoiden ja heidän läheistensä tukeminen ja auttaminen on tärkeä osa yhdistyksemme toimintaa, unohtamatta tietenkään vaikuttamis- ja tiedotustyötä. On tärkeää, että voimme kulkea rinnalla kipua sairastavien kanssa ja tarjota kokemuksien ja tiedon kautta vinkkejä kipujen kanssa arjesta selviytymiseen.

Juhlavuonna järjestämme toimintaa verkossa sekä paikallisryhmissä ympäri Suomen siinä mittakaavassa, mitä pandemian sallimissa rajoissa on mahdollista järjestää. Seuraa tiedotusta verkkosivuiltamme ja ota osaa toimintaamme. Juhli kanssamme yhdistyksen 30-vuotista taivalta ja ota osaa sinulle kiinnostaviin tapahtumiin.


Ritva Kotisaari 
puheenjohtaja

Numeron 30 muotoinen, palava kynttilä.